hír
Első egész estés magyar alkotásként az év legjobb animációs film díjára jelölte az Európai Filmakadémia a Műanyag égboltot, Buda Flóra Anna 27 című…
továbbpodcast
A Berlini premiert követően a magyar mozikba is megérkezett a Műanyag égbolt. Podcastunkban a rendezőkkel arról beszélgettünk, hogyan álmodták meg a…
továbbmagazin
Már játsszák a mozik a Műanyag égbolt című animációs sci-fit, amelyben a búra alá rejtett Budapest a Szárnyas fejvadász és a Palackba zárt szellem…
továbbmagazin
Egy főváros, ami mindentől elzárja magát, sivatagos magyar vidék, ahol már kihaltak az állatok és a növények. A Műanyag égbolt nem fest vidám képet…
továbbmagazin
„Szüljetek fiatalon, hogy még együtt lehessetek az unokáitokkal!” – buzdít a hangosbemondó a budapesti biodóm alatt, és valóban igyekezni kell, ha…
továbbvideó
Megérkezett a Műanyag égbolt előzetese, amiben 100 évet utazunk előre az időben Szamosi Zsófiával és Keresztes Tamással, egy olyan Magyarországba,…
továbbhír
Sokat vártunk rá, és végre méltó helyen mutatkozik be Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta disztópikus animációs sci-fije: a Műanyag égbolt premiere a…
továbbhír
Kárpáti György Mór gyártás alatt lévő Jövő nyár című nagyjátékfilmjét beválogatták a Trieszt Filmfesztivál alatt megrendezett First Cut+ programba,…
továbbmagazin
A 2022-es szemlénk harmadik és egyben utolsó részéhez érkeztünk: újraéljük a taxisblokádot és a karantént, élet és halál közt ragadunk Rujder…
továbbmagazin
Egyre közelebb kerülünk az egyik legjobban várt magyar film, a posztapokaliptikus egész estés sci-fi, a Műanyag égbolt bemutatójához. Bánóczki Tibor…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié